0
Košík je prázdný
0

  Přístroj pro měření kvality vzduchu OmkoTech 5v1 - CO2, teplota, vlhkost. TVOC a HCHO

  Zákazníci nejvíce nakupují

  -15%

  Výrobce
  OmkoTech
  Kód

  OSOMSAFECO2

  Dostupnost
  Běžná prodejní cena s DPH
  1 499 Kč
  Sleva je počítána vůči nejnižší běžné prodejní ceně, za kterou byl produkt prodáván za posledních 30 dnů před zahájením slevové akce.
  Vaše cena s DPH
  1 269 Kč
  Vaše cena bez DPH
  1 049 Kč
  Záruka
  24 Měsíce
  Objednat

   Popis

   Interiérový detektor CO2 5v1 s měřením teploty, vlhkosti, TVOC a HCHO slouží k průběžné kontrole stavu ovzduší v interiéru: domácnost, školy, kanceláře. Zařízení umí detekovat kromě CO2 také formaldehyd (HCHO) a souhrn nejběžnějších škodlivých látek v ovzduší (TVOC), nechybí ani detekce teploty -10-50°C a vlhkosti 0-99% RH. Zvýšené hodnoty CO2, TVOC a HCHO mají významný vliv na lidské zdraví, kvalitu spánku a výkonost. Proto je velmi důležité průběžně sledovat celkovou kvalitu ovzduší doma, v práci nebo také ve školách. Při hodnotě CO2 nad 1500 spustí hlasitý alarm.

   Detektor 5v1 vestavěný do plastové černé krabičky disponuje velkým barevným LCD displejem s podsvícením, pro napájení je potřeba připojit napájecí adaptér (není součástí balení) 5V/500mA do konektoru USB – mikro, Uvnitř detektoru se nachází vestavěný akumulátor, který po plném nabití zvládne napájet přístroj cca 7 hodin, jedná se o akumulátor určený k nouzovému napájení například při výpadku el. energie v domácnosti. Po připojení napájení a zapnutí displej stále svítí a zobrazuje průběžné měřené hodnoty CO2, HCHO, TVOC, teploty a vlhkosti. Detektor je určen pouze pro použití ve vnitřních prostorech.

   Zařízení po připojení k napájení a zapnutí nechte 6 hodin stabilizovat a aklimatizovat v místě měření, po 6h začnou být naměřené hodnoty relevantní.

   CO2 – Oxid uhličitý: zvýšená koncentrace způsobuje bolesti hlavy, nevolnost, dýchací potíže, únavu, ztrátu vědomí. V běžných podmínkách vzniká hlavně oxidací organických látek (rozkladem biomasy, potravin), spalováním plynů a hořlavých látek (vařením na plynovém sporáku), nebo látkovou výměnou (dýchání lidé, zvířata).

   HCHO – Formaldehyd: zvýšená koncentrace způsobuje podráždění očí, sliznice, kašel, bolesti hlavy a jiné zdravotní problémy. Vyskytuje se především v nábytku z dřevotřísky, podlahách, kobercích, tapetách, je obsažen v umělých pryskyřicích a lepidlech, cigaretovém kouři, dezinfekčních prostředcích atd. Formaldehyd mohou produkovat také různý hmyz například mravenci.

   TVOC je označení pro Total Volatile Organic Compounds, jedná se o souhrn běžných škodlivých organických těkavých látek. VOC látky produkují prací prášky, barvy, čistící prostředky, pesticidy, nábytek, inkousty, rozpouštědla jako je Aceton, Benzen, Sirovodík, Oxid dusnatý, Toluen, Xylen atd. Vysoké úrovně VOC látek v uzavřených prostorech způsobují podráždění oči, nosů, krku, mohou způsobit také nevolnost, alergické reakce, nebo bolesti hlavy.


   Koncentrace CO2 [ppm]
   Účinky na lidské zdraví
   do 1000
   doporučená úroveň CO2 ve vnitřních prostorách
   1200–1500
   doporučená maximální úroveň CO2 ve vnitřních prostorách
   1000–2000
   nastávají příznaky únavy a snižování koncentrace
   2000–5000
   nastávají možné bolesti hlavy
   5000
   maximální bezpečná koncentrace bez zdravotních rizik
   > 5000
   nevolnost a zvýšený tep
   > 15000
   dýchací potíže
   > 40000
   možná ztráta vědomí

   Materiál šasi
   ABS

   Napájení
   Micro USB 500mA/5V

   Zobrazení
   Barevný LCD s podsvícěním 60x43mm (VxŠ)

   Vestavěný akumulátor
   ANO Li-ion, výdrž 7hod při plném nabití

   CO2
   400-6000 PPM +-5%

   TVOC
   0-2mg/m3

   HCHO
   0-0.6mg/m3

   Vlhkost
   0-99% RH +-2%

   Teplota
   -10-50°C +-2°C

   Hmotnost
   130g

   Rozměry
   90x70x35mm (VxŠxH)

   Váha balení [kg]:
   0.25 kg


   V nabidce od:10.01.2023

   Dotaz

   Dotaz k tomuto produktu

   Váš e-mail
   Dotaz

   Ostatní

   Nalezli jste jinde na internetu nižší cenu?

   Váš e-mail
   Cena bez DPH
   Cena s DPH
   WWW
   Komentář
   Mám o tento produkt zájem

   Zaslat informaci o produktu známému

   Váš e-mail
   Zaslat na e-mail
   Komentář

   Nalezli jste chybu?

   Popis závady
   Váš e-mail

   Související produkty

   Interiérový detektor CO2 5v1 s měřením teploty, vlhkosti, TVOC a HCHO slouží k průběžné kontrole stavu ovzduší v interiéru: domácnost, školy, kanceláře. Zařízení umí detekovat kromě CO2 také formaldehyd (HCHO) a souhrn nejběžnějších škodlivých látek v ovz

   Kód: OSOMSAFECO2W
   1 499 Kč 

   s DPH

   Sleva je počítána vůči nejnižší běžné prodejní ceně, za kterou byl produkt prodáván za posledních 30 dnů před zahájením slevové akce.
   1 269 Kč 

   s DPH

   1 049 Kč 

   bez DPH