Na pokojovou anténu přijímáme DVB-T, ale z STA nám to nefunguje, co máme dělat?
Společné TV antény jsou zpravidla řešeny kanálově. Pokud je signál DVB-T vysílán na jiném kanále než předchozí signál analogové TV je potřebné upravit (rekonstruovat) hlavní stanici STA.
Je potřebné při přechodu na digitální vysílání vyměnit rozvody v bytovém domě?
Odpověď na tuto otázku není jednoznačná. Pro garantovanou odpověď je potřebné provést měření rozvodů. Ze zkušenosti lze říci , že méně rozsáhlé rozvody ve velké většině vyhoví. U rozsáhlých rozvodů, a to i v závislosti na předpokládaném počtu multiplexů, je vhodné s rekonstrukcí počítat. Výměnu alespoň účastnických zásuvek zpravidla doporučujeme, jednak se získá dostatečná výkonová rezerva pro dělení signálů v bytě a eliminují se také časté nestandardní elektrické a mechanické úpravy.
Je možné využít starý rozvod pro satelity (DVB-S)?
Pokud je satelitní příjem realizován přímým rozvodem LNB frekvencí je vždy nutný nový rozvod.
Můžeme připojit na jeden satelit více TV přijímačů?
Dotazy směřují dvěma směry. Pokud se týká vlastní antény (parabola a konvertor na střeše) je k tomuto možné několika způsoby připojit více (až desítky) TV přijímačů. Každý TV přijímač však musí mít samostatný SAT (DVB-S) přijímač.
Jakým způsobem se dá rozšířit klasická STA o satelity?
Do klasické STA s programy pozemního vysílání lze programy ze satelitu vložit několika způsoby. Jednak se dají vybrané programy převést do PALu (analog). Druhý způsob řešení vytvořit multiplexy ze satelitních programů ve shodném formátu jako je pozemní digitální vysílání. V tomto druhém případě se jedná o plnohodnotné digitální vysílání včetně EPG, případně v HD rozlišení, výběr programů má určitá omezení.
Ve všech těchto případech je potřebná ekonomická rozvaha v souvislosti s počtem uživatelů, protože vždy se jedná o finančně náročnou technologii.
Nenašel/a jsem zde odpověď na moji otázku?
Napište nám nebo
zavolejte, rádi vaše dotazy zodpovíme.