VYŘEŠÍME PŘÍJEM VAŠÍ TELEVIZE A ROZHLASU i bez dalších poplatků VYŘEŠÍME PŘÍJEM VAŠÍ TELEVIZE A ROZHLASU i bez dalších poplatků

Maloobchod, velkoobchod, dodání zboží do 24 hodin*
Omko Digital, a.s. - váš dodavatel anténní a satelitní techniky
33

TV rozvody, STA > Bytové a panelové domy


Základní rekonstrukce s přímým rozvodem multiplexů (MUX) DVB-T

Zde se jedná o využití stávajících rozvodů v systému kaskáda (sériové propojení účastnických zásuvek v několika stupačkách). Základem je výměna technologie hlavní stanice pro příjem MUX DVB-T. Případná potřeba rekonstrukce rozvodů je stanoven na základě měření (průzkumu). Základní rekonstrukce zajistí distribuci přímých MUX, kdy pro příjem na zásuvce je potřebný TV přijímač s digitálním tunerem (případně settop box).

Výhody: nejlevnější řešení, úplná nabídka DVB-T včetně přídavných služeb

Nevýhody: starší TV přijímače je potřebné doplnit settop boxem

Základní rekonstrukce s přímým rozvodem MUX DVB-T je rozšířena o programy v PAL (analog)

Základní rekonstrukce včetně typu rozvodu je rozšířena o převod programů do PAL (analog). Toto umožní příjem vybraných programů na všech typech (i starší) TV přijímačů.

Výhody: všechny TV přijímače i ostatní AV zařízení lze použít beze změny

Nevýhody: zásadní zvýšení ceny

Základní rekonstrukce s přímým rozvodem MUX DVB-T je rozšířena o vybrané programy ze SAT TV převedené do PAL

Opět se vychází ze základní rekonstrukce. Technologie hlavní stanice je rozšířena o zpracování vybraných SAT programů (DVB-S). Programy jsou převedeny opět do PAL (analog) a jsou přijímány všemi typy TV přijímačů.

Výhody: Rozšíření programové nabídky o SAT programy, nejsou potřebné SAT přijímače

Nevýhody: vysoká ekonomická náročnost, ztráta vysokého rozlišení u SAT programů, omezený počet SAT programů

Rozšířená rekonstrukce s omezeným počtem programů DVB-S v digitálním formátu

Koncepčně se jedná o nejvyšší úroveň rekonstrukce základního typu hlavní stanice při ponechání rozvodů "původního typu". Technologická sestava hlavní stanice je rozšířena o transmodulátor DVB-S / DVB-T.

Základní nabídka MUX DVB-T je rozšířená o jeden i více transmodulátorů, které vybrané SAT programy (až 6 programů) převedou do formátu DVB-T. Pro příjem těchto programů na účastnické zásuvce platí stejné podmínky jako pro DVB-T. Při výběru SAT programů na hlavní stanici platí určité omezující podmínky.

Výhody: programy DVB-S v úplném digitálním formátu, nejsou potřebné SAT přijímače, lze využít původní / rekonstruovaný typ kaskádového rozvodu

Nevýhody: Omezený počet SAT programů

Koncepce STA s hvězdicovým rozvodem pro distribuce DVB-T a DVB-S

Jedná se vždy o rekonstruovaný, případně nově instalovaný rozvod signálu k jednotlivým bytům. V nových objektech je toto řešení nejvhodnější a je potřebné na to pamatovat již při výstavbě, tedy připravit kabelové trasy od hlavní stanice ke každému bytu. Při rekonstrukci rozvodu ve starších bytových domech je možnost použití dána stavební dispozicí. Jednak závisí na průměru stávajících kabelových prostupů a také na možnostech a ochotě bydlících respektovat nové vedení na chodbách domu a v bytech. Pokud je nově připravený rozvod v systému hvězda (paralelní spojení účastnických zásuvek) jsou možnosti hlavní stanice široké. Lze použít kteroukoliv z výše uvedených koncepcí. Nově, a to je hlavní předností, je možné k programům DVB-T přidružit kompletní programové pakety ze zvolených družic (až 4 družice). Účastníci tak mají programovou nabídku stovek programů v digitální podobě. Pro příjem je potřebný DVB-S přijímač, pro placené programy potom přístupové karty.

Výhody: široká programová nabídka v digitálním formátu, odpadá potřeba individuálních parabol na domě

Nevýhody: ekonomicky náročné rozvody signálu, často potřeba neestetických instalací do lišt

Koncepce kaskádového rozvodu s technologií Unicable

V této variantě se jedná o technologicky nejnáročnější vybavení hlavní stanice. Největší předností tohoto řešení je možnost maximální programové nabídky DVB-T a DVB-S jako v předchozí variantě. Není zde však podmínkou instance hvězdicového rozvodu, dostačující je kompletní rekonstrukce (kabely i zásuvky) rozvodu v původní kaskádové koncepci. Toto řešení se doporučuje při rekonstrukci větších bytových domů, kdy z různých důvodů nelze splnit podmínky pro hvězdicový rozvod. Při výběru DVB-S přijímačů je zde nutné respektovat podporu dané normy.

Výhody: Odpadají neestetické instalace rozvodů, levnější rozvody oproti hvězdicovému řešení

Nevýhody: nelze použít starší SAT přijímače, ekonomicky náročná hlavní stanice


Zpět na hlavní nabídku TV rozvody, STAMohlo by vás zajímat:
Vyhledávání

Zobrazit zboží v akci
Katalog zboží
Přijímače
Moduly, karty
Antény, paraboly
Rozvod signálu
Držáky, stožáry
Elektro, Audio, PC
Zákaznický servis
Informace o stavu objednávky
Informace o stavu reklamace
Sledování zásilky
Potřebuji poradit

Proč nakupovat u nás?


logo Omko Digital

Novinky a slevy na Váš email

Pravidelné informace o aktuálních slevách, odměnách a speciálních akcích přímo do Vaší emailové schránky.
Vyplňte Váš email: Jak na to?

© 2003-2023 Omko Digital a.s., Developed by Robert Zaborowski, Duševní vlastnictví. Tyto internetové stránky používají soubory cookie.
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.