VYŘEŠÍME PŘÍJEM VAŠÍ TELEVIZE A ROZHLASU i bez dalších poplatků VYŘEŠÍME PŘÍJEM VAŠÍ TELEVIZE A ROZHLASU i bez dalších poplatků

Maloobchod, velkoobchod, dodání zboží do 24 hodin*
Omko Digital, a.s. - váš dodavatel anténní a satelitní techniky
33

Satelitní televize


všechny důležité informace o satelitním vysílání na jednom místě


Co je to satelitní televize

Družice Jedná se o způsob příjmu digitální televize, kdy je signál šířen prostřednictvím družic (satelitů). Ty jsou umístěny na tzv. geostacionární dráze, cca 35.800 km nad povrchem země. Díky tomu lze signálem z jednoho satelitu pokrýt rozsáhlé území.

Jaké jsou výhody satelitního příjmu

  • pokrytí - dostupnost signálu je jednou z největších výhod satelitního příjmu
  • široká programová nabídka - možnost výběru z různých programových balíčků, které se mezi sebou liší počtem a skladbou televizních programů
  • kvalita obrazu - přes satelit vysílá velké množství programů ve vysokém rozlišení HD
  • volně vysílané zahraniční programy - s jedním přijímacím zařízením lze kromě českých a slovenských programů přijímat také desítky volně vysílaných zahraničních programů
  • možnost příjmu více družic - při použití speciálních parabolických antén (multifokální) nebo motoru, kterým je možné ovládat nasměrování paraboly, lze přijímat signály z více družic

výhody satelitního příjmu

Jaké programy ze satelitu lze přijímat

V současné době lze v ČR využít služeb 3 satelitních operátorů - Skylink, freeSAT (UPC), Telly. Skylink pro distribuci signálu používá satelit Astra na pozici 23,5° východně, signály freeSAT a Telly jsou dostupné z družic Intelsat a Thor umístěných na pozici 1° západně.

logo Skylinklogo freeSAT (UPC)logo Telly
Zobrazit programy SkylinkZobrazit programy freeSATZobrazit programy Telly

Signál těchto satelitních platforem je šířen jako kódovaný - pro sledování programů je třeba mít satelitní přijímač (více info níže) s dekodérem a dekódovací kartou daného satelitního operátora. Přes satelit lze přijímat desítky dalších, volných (FTA - Free to air) programů, jejichž signál je šířen jako nekódovaný - pro sledování těchto programů není potřeba žádná přístupová karta.

Mohlo by vás také zajímat: Přehled satelitních programů

Co je potřeba pro příjem televize ze satelitu

Tím nejdůležitějším je výhled na přijímanou družici - v cestě signálu nesmí stát žádná překážka (např. vzrostlé stromy, sousední výškový dům apod.).

Parabola Konvertor (LNB) Koaxiální kabel Satelitní přijímač

Co se týče potřebného zařízení, pro příjem satelitní televize se používá parabolická anténa (parabola), dále LNB konvertor, koaxiální kabel zakončený F konektory a v neposlední řadě satelitní přijímač.

Satelitní přijímač je buď samostatné zařízení, nebo je již součástí televizoru - televizor se satelitním tunerem. Jak bylo výše zmíněno, pro příjem kódovaných signálů (např. Skylink, freeSAT) se používají satelitní přijímače s integrovaným dekodérem (čtečkou dekódovacích karet), případně přijímače s možností vložení dekódovacího modulu. Dekódovací modul je také nutným doplňkem televizorů se satelitním tunerem.

Satelitní přijímač Dekódovací modul LCD televize

Vše potřebné pro příjem satelitní televize naleznete v naší nabídce:

Naše nabídka

Náš TIP

V případě, že dávate přednost pořízení kompletní sestavy pro příjem satelitní televize, doporučujeme:
Mohlo by vás také zajímat: Příjem televize na zahraniční dovolené


Přejít na úvodní stránku
Vyhledávání

Zobrazit zboží v akci
Katalog zboží
Přijímače
Moduly, karty
Antény, paraboly
Rozvod signálu
Držáky, stožáry
Elektro, Audio, PC
Zákaznický servis
Informace o stavu objednávky
Informace o stavu reklamace
Sledování zásilky
Potřebuji poradit

Proč nakupovat u nás?


logo Omko Digital

Novinky a slevy na Váš email

Pravidelné informace o aktuálních slevách, odměnách a speciálních akcích přímo do Vaší emailové schránky.
Vyplňte Váš email: Jak na to?

© 2003-2023 Omko Digital a.s., Developed by Robert Zaborowski, Duševní vlastnictví. Tyto internetové stránky používají soubory cookie.
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.