VYŘEŠÍME PŘÍJEM VAŠÍ TELEVIZE A ROZHLASU i bez dalších poplatků VYŘEŠÍME PŘÍJEM VAŠÍ TELEVIZE A ROZHLASU i bez dalších poplatků

Maloobchod, velkoobchod, dodání zboží do 24 hodin*
Omko Digital, a.s. - váš dodavatel anténní a satelitní techniky
33

TechniSat CE 4HD

multimediální DVB-T set top box s nahrávánímRecenze není určená pro model International Edition, který je aktuálně v prodeji.

Německá firma TechniSat Digital GmbH nedávno uvedla na náš trh další zařízení z nové produktové řady TechniSat CE a to full HD DVB-T set top box TechniSat CE 4HD. Jistě si mnozí vzpomínají na legendární set top box TechniSat Digipal 2TX, který je dodnes používán mnohými spokojenými diváky.


Obrázek: Přijímač TechniSat CE 4HD (přední panel)
Obrázek: Přijímač TechniSat CE 4HD (přední panel)

Nicméně doba jde dopředu a i firma TechniSat musela reagovat na změny ve vysílání. Proto tento model přijímače má kromě podpory komprese MPEG-2 i plnou podporou formátu MPEG-4/H.264 v normě DVB-T. Přijímač umožňuje příjem SD i HD vysílání a pracuje ve vysokém rozlišení 1920x1080p, 1920x1080i, 1280x720p.


Obrázek: Přijímač TechniSat CE 4HD (zadní panel)
Obrázek: Přijímač TechniSat CE 4HD (zadní panel)

TechniSat CE 4HD umožňuje záznam programů na flash disk, nebo na externí pevný disk připojený přes rozhraní USB 2.0. Jeden program můžeme nahrávat a druhý ze stejného multiplexu zároveň sledovat.

Přijímač také podporuje přehrávání velkého množství multimediálních souborů (AVI, XVID, VOB, MOV atd.)


Obrázek: Dálkové ovládání přijímače TechniSat CE 4HD
Obrázek: Dálkové ovládání přijímače TechniSat CE 4HD

Samozřejmostí je, že přijímač splňuje energetické normy EU ohledně spotřeby přijímače v pohotovostním stavu, která je v tomto případě dokonce menší než 0,5W. Běžná spotřeba je max. 8W. Přijímač je napájen pomocí externího zdroje 5 V, přístroj tedy bude možné použít s vhodným příslušenstvím (převodník 12V/5V) i v autech, karavanech, na chatách apod.


Obrázek: Seznam program
Obrázek: Seznam programů

Přijímač se dodává v černém provedení. Má elegantní vzhled a malé rozměry (Š x V x H) 180,0 x 40,0 x 130,0 mm. Na předním panelu najdete pouze LED diody, které signalizují stav přijímače. Chybí jakýkoliv displej nebo ovládací tlačítka. Na boku přijímače nacházíme jeden USB 2.0 konektor.


Obrázek: TV průvodce
Obrázek: TV průvodce

Na zadním panelu najdeme IEC konektor (vstup a výstup tuneru), jeden konektor SCART (TV), SPDIF konektor audio koaxiální a HDMI konektor pro připojení k vaší LCD nebo Plazma TV.


Obrázek: TV seznam
Obrázek: TV seznam

Součástí balení je také český manuál, dálkové ovládání a externí síťový zdroj 5V.


Obrázek: Skryté titulky
Obrázek: Skryté titulky

Menu je k dispozici také v češtině. Struktura menu je odlišná od předchozích modelů TechniSatu, nicméně také velmi přehledná.


Obrázek: Instalace
Obrázek: Instalace

Přijímač v lokalitě Brno vyhledal všechny dostupné multiplexy, tedy naše domácí multiplexy 1 až 4, regionální síť 7, kde se vysílají v HD rozlišení programy Česká televize. Přijímač dále zachytil rakouský multiplex 1 a 2 dostupný v lokalitě příjmu.


Obrázek: Ruční vyhledávání programů
Obrázek: Ruční vyhledávání programů

Programy je možno přesouvat, mazat, přejmenovat. Ladění programů je k dispozici manuální nebo automatické.


Obrázek: Multimedia
Obrázek: Časové nahrávání pořadů

Rychlost přepínání programů byla standardní. Obraz i zvuk byl výborný. Výhodou je možnost připojení ke starším TV pomocí konektoru SCART. Zajímavostí může být, že je možné současně používat oba video výstupy, tedy HDMI i SCART, např. pro nahrávání na starší videorekordéry, pokud nechceme používat nahrávání na USB flash disk v digitální kvalitě.

Síla a kvalita signálu je zobrazována tradičním proužkovým ukazatelem a v procentech. Tento přijímač umí zobrazit i některé detailní technické informace o přijímaném programu jako je použitá konstelace, šířka pásma, pidy apod.


Obrázek: Záznamy pořadů
Obrázek: Multimedia

Dálkové ovládání je velmi lehké, tlačítka se dobře mačkají. Směrovost dálkového ovládání je příjemně široká. IR kód dálkového ovládání je odlišný od předchozích modelů TechniSat.

Zvuková stopa se ukládá na danou předvolbu a lze uložit i levý nebo pravý audio kanál.


Obrázek: Záznamy pořadů
Obrázek: Záznamy pořadů

Přijímač má vestavěný OSD teletext, VBI teletext není k dispozici. České a slovenské znaky se zobrazují v pořádku, je funkční i diakritika na velkých písmenech.

Vestavěný media player přehrává video soubory AVI, XVID, VOB, MOV, TS, MP4, MKV, 3GP, DIVX apod, audio soubory MP3, WMA, WAV a obrázky JPEG a BMP.

Pro zpestření máme v menu k dispozici tři hry, kalkulačku a kalendář.


Obrázek: Hudba, obrázky
Obrázek: Hudba, obrázky

EPG (elektronický programový průvodce) je i u tohoto přijímače velmi dobrý. Informační lišta obsahuje informace o běžícím nebo následném pořadu. Podrobné informace o pořadu nejsou nikterak oříznuty.

České a slovenské znaky se zobrazovaly v pořádku.

Přijímač umí zobrazit EPG až na 7 dní dopředu, pokud je provider vysílá.


Obrázek: Přehráváč hudby (MP3, ...)
Obrázek: Přehráváč hudby (MP3, ...)

Nejprve jsem vyzkoušel můj oblíbený a spolehlivý externí pevný disk 2,5" HDD Western Digital My Passport 500 GB napájený z přijímače. Formátování v přijímači proběhlo bez problémů. Je možné ho zformátovat systémem FAT32 nebo NTFS. Nahrávání i přehrávání záznamů bylo bezproblémové.

Samozřejmě lze použít flash disk, doporučuji nějaké typy s vysokou rychlostí čtení a zápisu. V přijímači jsem měl připojený rychlý flash disk Kingston DT R500 (16GB).


Obrázek: Přehráváč filmů (MKV, DivX, ...)
Obrázek: Přehráváč filmů (MKV, DivX, ...)

Jak už jsem předeslal v úvodu, přijímač umožňuje jeden program nahrávat a druhý ze stejného multiplexu sledovat. Časovač umožňuje zadat až 9 událostí.

Ke kvalitě nahrávaní a přehrávání SD i HD programů nemám žádných připomínek. Nahrávka má příponu "ts", tedy klasický transport stream, který obsahuje také všechny audio stopy, teletext, titulky atd.

Záznamy je pak možné upravovat na PC, soubory však nejsou pojmenovány podle názvu pořadu, ale pouze podle názvu stanice a data tvorby záznamu.


Obrázek: Správa USB disku
Obrázek: Správa USB disku

Převíjení záznamů na pevném disku tam a zpět je v rychlostech 2x, 4x, 8x, 16x a 32x. Media player umožňuje i krokový posun a dále přesun na zadanou časovou pozici.

Přístroj disponuje také funkcí timeshift (časový posuv).


Příjímač můžete zakoupit ve verzi International Edition zde TechniSat CE 4HD International Edition


Ing. Martin Švehlík
Omko Digital a.s.
12.10.2012


Přejít na seznam recenzí | Nahoru

Vyhledávání

Zobrazit zboží v akci
Katalog zboží
Přijímače
Moduly, karty
Antény, paraboly
Rozvod signálu
Držáky, stožáry
Elektro, Audio, PC
Zákaznický servis
Informace o stavu objednávky
Informace o stavu reklamace
Sledování zásilky
Potřebuji poradit

Proč nakupovat u nás?


logo Omko Digital

Novinky a slevy na Váš email

Pravidelné informace o aktuálních slevách, odměnách a speciálních akcích přímo do Vaší emailové schránky.
Vyplňte Váš email: Jak na to?

© 2003-2023 Omko Digital a.s., Developed by Robert Zaborowski, Duševní vlastnictví. Tyto internetové stránky používají soubory cookie.
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.