Na pokojovou anténu přijímáme pozemní digitální televizi DVB-T, ale na společný televizní rozvod (STA, společná anténa) nám to nefunguje, co máme dělat ?
Společná televizní anténa je zpravidla řešena kanálově. Pokud je signál pozemní digitální televize (DVB-T) vysílán na jiném kanále než předchozí signál analogové televize je nutné upravit (rekonstruovat) hlavní stanici společných televizních rozvodů (STA).
2
Je nutné při přechodu na pozemní digitální televizi (DVB-T) vyměnit společné televizní rozvody (STA) v bytovém domě ?
Odpověď na tuto otázku není jednoznačná. Pro garantovanou odpověď je nutné provést měření rozvodů. Ze zkušenosti lze říci, že méně rozsáhlé rozvody ve velké většině vyhoví. U rozsáhlých rozvodů, a to i v závislosti na předpokládaném počtu přijímaných multiplexů, je vhodné s rekonstrukcí počítat. Výměnu alespoň účastnických zásuvek zpravidla doporučujeme, jednak se získá dostatečná výkonová rezerva pro dělení signálů v bytě a eliminují se také časté nestandardní elektrické a mechanické úpravy.
3
Lze využít starý rozvod společné televizní antény pro příjem satelitní televize DVB-S ?
Ano, pokud je rozvod řešený "hvězdicově", tzn. ke každému účastníkovi vede samostatně kabel z hlavní rozvodné stanice (STA) a jsou v rozvodech použité kabely vhodné pro přenos satelitních mezifrekvencí. V opačném případě je vždy nutný nový rozvod.
4
Je možné na jednu satelitní anténu (parabolu) připojit více televizních přijímačů (TV) ?
V případě, že se jedná o vlastní anténu (parabolu a konvertor na střeše) lze za určitých podmínek připojit až desítky televizních přijímačů. Každý televizní přijímač (televize) musí mít samostatný satelitní přijímač.
Obecně řečeno - každý televizor musí mít vlastní satelitní přijímač nebo tuner, který umožňuje příjem satelitní televize.
5
Jakým způsobem je možné rozšířit společnou televizní anténu (STA) o příjem satelitní televize DVB-S ?
Společnou televizní anténu s programy pozemního digitálního vysílání lze rozšířit o programy ze satelitu několika způsoby. Jednak je možné vybrané programy převést do normy PAL (analog). Druhý způsob řešení je vytvořit multiplexy ze satelitních programů ve shodném formátu jako je pozemní digitální vysílání. V tomto druhém případě se jedná o plnohodnotné digitální vysílání (výběr programů má určitá omezení).
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.