Jak nastavit HbbTV na přijímači TechniSat DigiPal ISIO HD
logo Omko Digital Váš dodavatel antenní a satelitní techniky.
Maloobchod i velkoobchod, dodání zboží do 24 hodin*
www.omko.cz

Jak nastavit HbbTV na přijímači TechniSat DigiPal ISIO HD

TechniSat DigiPal ISIO HD

1. Internet a ochrana osobních údajů

Výrobce TechniSat, v souladu s platnou legislativou EU, v nejnovějších verzích řídícího software přijímačů z produktové řady TechniSat ISIO (satelitní přijímače TechniSat ISIO a set top boxy TechniSat ISIO) požaduje potvrzení souhlasu, které se týká ochrany osobních údajů. Toto potvrzení je nutné provést vždy pouze jednou, po nové instalaci přístroje. Bez tohoto potvrzení však přístroj nedovoluje použití funkcí, využívajících připojení k Internetu.

Prohlášení o ochraně osobních údajů

2. Potvrzení souhlasu žlutým tlačítkem

Po vstupu do hlavního MENU přijímače (1) je nutné stisknout žluté tlačítko na dálkovém ovladači (2).Tímto se zobrazí dialog s textem deklarace podmínek, které je nutno přijmout (3). Pokud v hlavním MENU není volba žlutého tlačítka, připojení k Internetu bude fungovat bez omezení.

Potvrzení souhlasu

3. Nastavení místní sítě LAN

Tento postup předpokládá připojení přístroje TechniSat DigiPal ISIO HD do počítačové sítě prostřednictvím kabelu s konektory RJ45. Zároveň také předpokládá nejobvyklejší konfiguraci síťového routeru tak, že je novému zařízení v datové síti automaticky přiřazena IP adresa, serverem DHCP. Ověříme si proto, že volba "IP režim" (4) je nastavena jako "Klient DHCP". Při splnění obou těchto podmínek, by po spuštění funkce "Test" (5) měla být automaticky načtena IP adresa včetně tzv. masky podsítě a údajů o serverech DNS.

Pokud se toto v tomto kroku nepodaří, prosím, kontaktujte svého správce sítě a požádejte jej o platné informace, pro manuální nastavení připojení přijímače do datové sítě. Je-li test po provedených změnách úspěšný, doporučujeme tyto změny potvrdit zeleným tlačítkem dálkového ovladače TechniSat TechniControl.

Poznámka: Toto je možné provést i bezdrátovou klávesnicí Technisat ISIO Control II. Naopak pro nastavení nelze použít dálkový ovladač TechniSat ISIZAPPER Universal, který nabízí extra velká tlačítka pro lidi se zhoršenou kvalitou zraku.

TechniSat DigiPal ISIO HD - Test připojení LAN

4. Diagnostika sítě a test rychlosti připojení

Diagnostika a test připojení poukáží na dvě důležité věci. Jako první musí být detekován server výrobce "sw.technibutler.de", který potvrzuje, že přístroj má k dispozici neomezené připojení do Internetu.

Detekovaná rychlost stahování dat nám pak barvou bargrafu (červená, žlutá zelená) oznamuje, jak obsáhlý multimediální obsah bude možné přehrávat nebo ukládat na dostupná síťová úložiště. Při horším výsledku měření přes bezdrátové Wi-Fi připojení je vhodné stejný test porovnat i pro připojení kabelem RJ45, pokud je i tato alternativa v místě instalace k dispozici. Má-li přijímač na síťové úložiště i ukládat vlastní záznamy DVR, je vždy vhodnější upřednostnit připojení k počítačové síti datovým kabelem.

Test rychlosti připojení

5. Aktivace služby HbbTV

Služba hybridního televizního vysílání (HbbTV), která využívá přístup k archivu pořadů právě přes dostupné připojení k Internetu, se stává stále více oblíbenou. Přesto, uživatelé kteří o tuto přidanou hodnotu televizního vysílání neprojeví zájem, mohou ponechat funkci HbbTV neaktivní. Přístroj v tomto nastavení, nebude grafikou v obrazu na přítomnost kanálu HbbTV upozorňovat.

Naopak, kdykoli služba HbbTV nefunguje a červené tlačítko dálkového ovladače ji nevyvolává, toto nastavení je vhodné během odstraňování příčiny poruchy vždy zkontrolovat jako první.

Povolení funkce HbbTV

6. Ikona vysílání, doprovázeného interaktivní službou HbbTV

I při deaktivované funkci HbbTV je dostupnost služby na zvolené TV stanici signalizována ikonou HbbTV, zobrazované v informační liště přijímače.

Vysílání s obsahem HbbTV

7. Symbol červeného tlačítka HbbTV

Každá televizní stanice má vlastní aplikaci HbbTV a tím i různou webovou grafiky. Vzhled upozornění (zde ČT bod) se tedy může lišit, nebo toto upozornění může být v některých případech i nahrazeno upoutávkou na pořad, případně reklamou.

Služba HbbTV je aktivní

8. Uživatelské rozhraní aplikace HbbTV

Aplikaci služby HbbTV stiskem červeného tlačítka také ukončíte a vrátíte se tak k živému vysílání stanice.

Aplikace HbbTV

Český návod k obsluze zde popisovaného modelu TechniSat DigiPal ISIO HD je volně ke stažení zde.

Mohlo by vás také zajímat

Podívejte se na video: Jak naladit internetová rádia na přijímačích TechniSatZveřejněno: 25.10.2018 - (c) Omko Digital a.s. - změny obsahu vyhrazeny