VYŘEŠÍME PŘÍJEM VAŠÍ TELEVIZE A ROZHLASU i bez dalších poplatků VYŘEŠÍME PŘÍJEM VAŠÍ TELEVIZE A ROZHLASU i bez dalších poplatků

Maloobchod, velkoobchod, dodání zboží do 24 hodin*
Omko Digital, a.s. - váš dodavatel anténní a satelitní techniky
32

HbbTV - co to je a jak funguje hybridní televize


souhrn základních informací o hybridním vysílání


Co to je HbbTV

logo HbbTV Hybridní televize HbbTV je kombinace televizního vysílání a širokopásmového internetu. Proto má název HbbTV - Hybrid Broadcast (vysílání) Broadband (širokopásmový internet) TV. Platforma HbbTV sjednocuje výrobce přijímačů a vysílatele s cílem, aby interaktivní služby byly v televizorech různých značek a divák nemusel při nákupu televizoru pátrat, která služba mu bude fungovat a která ne. Univerzálnost použití má zaručit logo HbbTV.

Co je potřeba k příjmu HbbTV

Pro využívání hybridní televize HbbTV, funkce je známá také jako Červené tlačítko, je vyžadován přijímač s podporou HbbTV.

Kde je možné přijímat HbbTV

Vysílání hybridních služeb zahájila jako první v květnu 2012 Česká televize. HbbTV je nyní vysíláno na všech programech ČT (včetně HD verzí), ale už i na většině ostatních komerčních stanic jako je Nova, Prima a dalších.

HbbTV - Česká televize


Co nabízí aplikace HbbTV České televize

Vstupem do úvodní nabídky "ČT menu" je možné vybírat z aktuální nabídky aplikací. Aplikace "Teletext" se od svého klasického předchůdce liší nejen grafikou, která je na úrovni internetových stránek, ale také pohodlím ovládání. K pohybu v nabídce lze použít kurzová (křížová) tlačítka na dálkovém ovládači. Zobrazit více informací

Komfortní podobu elektronického programového průvodce (EPG) přináší aplikace "TV program". Na rozdíl od standardního EPG zahrnuje tato aplikace fotografie i video ukázky. Aplikace je koncipována i s programem týden zpět a je propojena s aplikací "iVysílání", takže obsahuje odkazy na celé záznamy archivních pořadů. Vybrané archivní pořady je tedy možné spouštět přímo z aplikace "TV program".

Aplikace "iVysílání" umožňuje přístup ke kompletní databázi videí publikovaných na webu ČT. Nejužívanější internetová služba ČT je tak dostupná nejen majitelům PC, ale i na obrazovkách přijímačů s podporou HbbTV. Aplikace zahrnuje tipy ČT a nejsledovanější videa. Pořady lze vybírat podle data nebo podle abecedy, a to formou jednoduchého filtrování názvů pořadů. Záložka "Moje pořady" je určena pro individuální výběr oblíbených pořadů. Videa lze přehrávat v okně nebo na celou obrazovku.

Aplikaci "iVysílání" vhodně doplňuje její dětská verze. Díky aplikaci iVysílání :D jsou k dispozici archivní dětské pořady na jednom místě. Pořady v aplikaci jsou přehledně tříděné podle žánrů.

Další aplikací zaměřenou zejména na naše dětské diváky je aplikace ÁbécéDéčko. Jedná se o video kvíz, který mohou hrát až čtyři hráči. Podstatou této interaktivní hry jsou kvízové otázky formou krátkých videí. Soutěžit můžete ve znalostech dětských seriálů, večerníčků, pohádek apod.

V nabídce hybridní televize ČT je i zpravodajská lišta v podobě známé z vysílání kanálu ČT24. Aplikace "Lišta ČT24" umožňuje divákům pohodlný přístup ke stručnému přehledu zpráv. Zpravodajskou lištu v HbbTV může divák aktivovat kdykoliv a hlavně na jakémkoliv kanálu ČT. Nad rámec standardního zobrazení lze obsah lišty rozbalit, takže celý přehled zpráv je k dispozici přehledně vcelku.

Výhodou HbbTV je, že běží na pozadí televizního vysílání. Proto lze předpokládat, že v budoucnu budou přibývat aplikace, které obohatí standardní televizní pořad o další doplňkový obsah. První aplikací tohoto typu je Taneční škola StarDance. Jedná se o výukové video kurzy společenského tance.

Další aplikací, která vhodně navazuje na televizní pořad Panorama, je stejnojmenná aplikace, která přináší na HbbTV obrazovky podrobný informační servis z lyžařských středisek v České republice. Kromě záběrů z panoramatických kamer obsahuje celou řadu dalších doplňkových informací o podmínkách v areálech. K dispozici je přehled sjezdových a běžeckých tratí, u každého střediska je panoramatická mapa apod. Součástí aplikace je i jednoduché vyhledávání, nechybí ani záložka "Moje střediska" pro výběr středisek dle uživatele.

Aplikace "O HbbTV" přináší stručný souhrn informací o HbbTV a jeho možnostech. Volbou číslic z této aplikace si můžete prohlédnout některé již dříve publikované aplikace. Již pro start HbbTV v České republice jsme připravili první sportovní aplikaci. Jednalo se o aplikaci "MS hokej 2012". Měsíc poté jsme spustili druhou sportovní aplikaci "Euro 2012". Následovala aplikace k letním olympijským hrám v Londýně "LOH 2012". V roce 2013 jsme opět vysílali aplikaci k MS v hokeji. V únoru 2014 jsme odvysílali aplikaci k ZOH v Soči. Samostatnou část jsme věnovali hokejovému turnaji.

Zcela nový koncept sportovní aplikace byl poprvé použit pro aplikaci MS hokej 2014. Do této aplikace jsme poprvé integrovali kompletní galérii videí z portálu ČT sport. Součástí aplikace byla i informační lišta v obraze, která byla aktivní po stisknutí zeleného tlačítka. Během televizního zápasu měl divák k dispozici průběžné informace o průběhu souběžně hraného zápasu. Tento nový koncept jsme použili i pro červnovou aplikaci MS fotbal 2014. Při příležitosti fotbalového turnaje jsme inovovali úvodní aplikaci ČT menu. V průběhu fotbalových přenosů jsme umožnili divákům rychlejší přístup k aplikaci, a to prostřednictvím modrého tlačítka na dálkovém ovladači. Modré tlačítko se zobrazovalo výhradně na kanálu ČT sport.

Co přináší HbbTV v době internetu

Hybridní televize slučuje na obrazovce výhody standardního televizního vysílání s možnostmi příjmu jakéhokoliv obsahu šiřitelného po internetu. Odkazy na text, fotografie, audio či video mohou být synchronizovány s právě vysílaným pořadem. Informace lze přenášet jen ve výřezu obrazovky, zatímco divák může dál sledovat i televizní pořad. Například při sledování sportovního utkání si může divák vyhledat průběžné výsledky jiných zápasů apod. K jednotlivým pořadům mohou vznikat další aplikace umožňující divákům hlasovat nebo soutěžit. Vše lze ovládat jednoduše, pouze dálkovým ovladačem.

Víte, jaký je rozdíl mezi Smart TV a HbbTV?

Smart TV (tzv. chytrá televize) je televizor s možností připojení k internetu, které ale nezaručuje automatickou podporu HbbTV. Většina "Smart TV" dosud potřebovala speciální jednoúčelové aplikace, tzv. widgety, vyvinuté vždy speciálně jen pro určitou značku přijímačů.

Seznam HbbTV - televizory, set-top boxy a satelitní přijímače s podporou HbbTV

dokument Seznam přijímačů schopných přijímat hybridní vysílání HbbTV.
Seznam je založen na informacích od jednotlivých výrobců a obsahuje:

Více jak 350 modelů televizorů značek: Finlux, Gogen, Grundig, Hyundai, LG, Loewe, Panasonic, Philips, Samsung, Sharp, Sony a další se průběžně doplňují.

Více jak 20 modelů satelitních přijímačů značek: TechniSat, Dreambox, Vu+, Zircon, Golden Media a další se průběžně doplňují.


Chci poslat seznam na e-mailPřejít na úvodní stránku
Vyhledávání

Zobrazit zboží v akci
Katalog zboží
Přijímače
Moduly, karty
Antény, paraboly
Rozvod signálu
Držáky, stožáry
Elektro, Audio, PC
Zákaznický servis
Informace o stavu objednávky
Informace o stavu reklamace
Sledování zásilky
Potřebuji poradit

Proč nakupovat u nás?


logo Omko Digital

Novinky a slevy na Váš email

Pravidelné informace o aktuálních slevách, odměnách a speciálních akcích přímo do Vaší emailové schránky.
Vyplňte Váš email: Jak na to?

© 2003-2022 Omko Digital a.s., Developed by Robert Zaborowski, Duševní vlastnictví. Tyto internetové stránky používají soubory cookie.
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.