VYŘEŠÍME PŘÍJEM VAŠÍ TELEVIZE A ROZHLASU i bez dalších poplatků VYŘEŠÍME PŘÍJEM VAŠÍ TELEVIZE A ROZHLASU i bez dalších poplatků

Maloobchod, velkoobchod, dodání zboží do 24 hodin*
Omko Digital, a.s. - váš dodavatel anténní a satelitní techniky
33

HbbTV - co to je a jak funguje hybridní televize


souhrn základních informací o hybridním vysílání


Co to je HbbTV

logo HbbTV Hybridní televize HbbTV je kombinace televizního vysílání a širokopásmového internetu. Proto má název HbbTV - Hybrid Broadcast (vysílání) Broadband (širokopásmový internet) TV. Platforma HbbTV sjednocuje výrobce přijímačů a vysílatele s cílem, aby interaktivní služby byly v televizorech různých značek a divák nemusel při nákupu televizoru pátrat, která služba mu bude fungovat a která ne. Univerzálnost použití má zaručit logo HbbTV.

Co je potřeba k příjmu HbbTV

Pro využívání hybridní televize HbbTV, funkce je známá také jako Červené tlačítko, je vyžadován přijímač s podporou HbbTV.

Kde je možné přijímat HbbTV

Vysílání hybridních služeb zahájila jako první v květnu 2012 Česká televize. HbbTV je nyní vysíláno na všech programech ČT (včetně HD verzí), ale už i na většině ostatních komerčních stanic jako je Nova, Prima a dalších.

HbbTV - Česká televize


Co nabízí aplikace HbbTV České televize

Vstupem do úvodní nabídky "ČT menu" je možné vybírat z aktuální nabídky aplikací. Aplikace "Teletext" se od svého klasického předchůdce liší nejen grafikou, která je na úrovni internetových stránek, ale také pohodlím ovládání. K pohybu v nabídce lze použít kurzová (křížová) tlačítka na dálkovém ovládači. Zobrazit více informací

Co přináší HbbTV v době internetu

Hybridní televize slučuje na obrazovce výhody standardního televizního vysílání s možnostmi příjmu jakéhokoliv obsahu šiřitelného po internetu. Odkazy na text, fotografie, audio či video mohou být synchronizovány s právě vysílaným pořadem. Informace lze přenášet jen ve výřezu obrazovky, zatímco divák může dál sledovat i televizní pořad. Například při sledování sportovního utkání si může divák vyhledat průběžné výsledky jiných zápasů apod. K jednotlivým pořadům mohou vznikat další aplikace umožňující divákům hlasovat nebo soutěžit. Vše lze ovládat jednoduše, pouze dálkovým ovladačem.

Víte, jaký je rozdíl mezi Smart TV a HbbTV?

Smart TV (tzv. chytrá televize) je televizor s možností připojení k internetu, které ale nezaručuje automatickou podporu HbbTV. Většina "Smart TV" dosud potřebovala speciální jednoúčelové aplikace, tzv. widgety, vyvinuté vždy speciálně jen pro určitou značku přijímačů.

Seznam HbbTV - televizory, set-top boxy a satelitní přijímače s podporou HbbTV

dokument Seznam přijímačů schopných přijímat hybridní vysílání HbbTV.
Seznam je založen na informacích od jednotlivých výrobců a obsahuje:

Více jak 350 modelů televizorů značek: Finlux, Gogen, Grundig, Hyundai, LG, Loewe, Panasonic, Philips, Samsung, Sharp, Sony a další se průběžně doplňují.

Více jak 20 modelů satelitních přijímačů značek: TechniSat, Dreambox, Vu+, Zircon, Golden Media a další se průběžně doplňují.


Chci poslat seznam na e-mailPřejít na úvodní stránku
Vyhledávání

Zobrazit zboží v akci
Katalog zboží
Přijímače
Moduly, karty
Antény, paraboly
Rozvod signálu
Držáky, stožáry
Elektro, Audio, PC
Zákaznický servis
Informace o stavu objednávky
Informace o stavu reklamace
Sledování zásilky
Potřebuji poradit

Proč nakupovat u nás?


logo Omko Digital

Novinky a slevy na Váš email

Pravidelné informace o aktuálních slevách, odměnách a speciálních akcích přímo do Vaší emailové schránky.
Vyplňte Váš email: Jak na to?

© 2003-2023 Omko Digital a.s., Developed by Robert Zaborowski, Duševní vlastnictví. Tyto internetové stránky používají soubory cookie.
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.