VYŘEŠÍME PŘÍJEM VAŠÍ TELEVIZE A ROZHLASU i bez dalších poplatků VYŘEŠÍME PŘÍJEM VAŠÍ TELEVIZE A ROZHLASU i bez dalších poplatků

Maloobchod, velkoobchod, dodání zboží do 24 hodin*
Omko Digital, a.s. - váš dodavatel anténní a satelitní techniky
32

TV Noe spustila vysílání v HD rozlišení, ráda by se s ním dostala i do DVB-T2Ředitel stanice Leoš Ryška vidí nasazení Full HD kvality jako zcela přirozenou fázi technického vývoje. Žádné dodatečné poplatky od operátorů nepožaduje, protože TV Noe je neziskovým projektem.

Křesťanská stanice TV Noe spustila v úterý 9. dubna vysílání ve vysokém rozlišení (HDTV). V první fázi je tato kvalita dostupná pouze z družice Astra, satelitní pozice 23,5 stupně východně, později bude rozšířena i do dalších platforem – kabelových a IPTV sítí. Do budoucna není vyloučeno ani šíření HD signálu prostřednictvím pozemního vysílání. „Záviset to bude pochopitelně na ceně,“ uvedl pro naši redakci Leoš Ryška, ředitel TV Noe. Provozovatel televize nebude signál zpoplatňovat, HD vysílání považuje za zcela přirozený technický vývoj.

„Delší dobu již dodáváme náš signál do Prahy v digitální podobě, takže přechod na vysílání ve vysokém rozlišení byl další logickou fází. Vzhledem k tomu, že právě za satelitu řada kabelových společností přebírá náš signál, předpokládáme, že jako první se objevíme právě v jejich nabídkách. Umístění HD signálu na satelit byl tou nejjednodušší cestou,“ konstatoval Ryška. V rámci pozemní platformy je TV Noe dostupná v Regionální síti 8 a v Přechodové síti 12 Českých Radiokomunikací, s nimiž by se na novém formátu pro DVB-T2 ráda domluvila.

TV Noe je nekomerční televizí, takže nevysílá reklamu, ale žije výhradně s darů od svých diváků. Ty má podle Leoše Ryšky nejen v České republice, ale také v zahraniční. I kvůli nim tedy nasazuje vysílání v HD kvalitě, ale si ho užili na větších zobrazovačích. Do budoucna plánuje TV Noe navýšit počet přímých přenosů ve vysílání, například z hudebních festivalů. Ryška našemu portálu přiblížil, že televize pořídila ke stávajícímu velkému přenosovému vozu ještě jeden menší, bude tak možné případně pokrýt i více událostí konaných v jednu chvíli.

Zdroj: digital.rozhlas.cz

Jak naladit TV Noe HD - technické parametry

Satelit: Astra 3B (23,5°E)
Kmitočet: 12,363 GHz
Polarizace: vertikálně
SR: 29500
FEC: 3/4
Norma: DVB-S2
Modulace: 8PSK

Zobrazit nabídku HD satelitních přijímačů

Zobrazit nabídku DVB-T2 set top boxů


aktualita - obrázek č. 1


(10.04.2019)Mohlo by vás zajímat:
Vyhledávání

Zobrazit zboží v akci
Katalog zboží
Přijímače
Moduly, karty
Antény, paraboly
Rozvod signálu
Držáky, stožáry
Elektro, Audio, PC
Zákaznický servis
Informace o stavu objednávky
Informace o stavu reklamace
Sledování zásilky
Potřebuji poradit

Proč nakupovat u nás?


logo Omko Digital

Novinky a slevy na Váš email

Pravidelné informace o aktuálních slevách, odměnách a speciálních akcích přímo do Vaší emailové schránky.
Vyplňte Váš email: Jak na to?

© 2003-2022 Omko Digital a.s., Developed by Robert Zaborowski, Duševní vlastnictví. Tyto internetové stránky používají soubory cookie.
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.