VYŘEŠÍME PŘÍJEM VAŠÍ TELEVIZE A ROZHLASU i bez dalších poplatků VYŘEŠÍME PŘÍJEM VAŠÍ TELEVIZE A ROZHLASU i bez dalších poplatků

Maloobchod, velkoobchod, dodání zboží do 24 hodin*
Omko Digital, a.s. - váš dodavatel anténní a satelitní techniky
30 Nepřehlédněte: Pracovní příležitost

Česká Televize v DVB-T2Schválená diginovela otevírá cestu České Televize k vysílání v DVB-T2. Začné po prázdninách

Veřejnoprávní přechodová síť DVB-T2 s kompletní programovou nabídkou ČT v HD kvalitě bude hlavním motivátorem diváků pro pořizování přijímačů DVB-T2.

Už jen podpis prezidenta republiky a zveřejnění diginovely zákona o elektronických komunikacích ve Sbírce zákonů dělí Českou televizi od možnosti spustit pozemní digitální vysílání ve standardu DVB-T2. Většinu kmitočtů pro veřejnoprávní přechodovou síť nové generace by měl mít již Český telekomunikační úřad připraveny a ČT si může po nabytí účinnosti novely požádat o vydání individuálních oprávnění pro jejich využívání. Samozřejmě záleží i na dohodě mezi ČT a technickým operátorem její přechodové sítě, jímž by pravděpodobně měly být České Radiokomunikace. V tom případě by přechodová síť ČT vysílala ze stejných vysílačů jako dnešní multiplex 1.

Pro diváky bude přechodová síť ČT nejatraktivnější, protože ze všech tří přechodových multiplexů DVB-T2 nabídne jako jediná kompletní programovou nabídku v HD kvalitě. Část programové nabídky v HD by se ale mohla objevit i v síti Digital Broadcasting. V přechodové síti ČT ale bude možné přijímat zdarma všech šest programů ČT ve vysokém rozlišení obrazu. Dosud takto vysílají jen tři veřejnoprávní programy: ČT 1 HD, ČT 2 HD a ČT Sport HD, které jsou součástí Regionální sítě 7 ve standardu DVB-T (Kavčí hory tuto síť označují jako MUX1a, doplněk svého veřejnoprávního multiplexu 1), ale naladit je lze také v další regionální síti na Lipně. Nyní se tedy k divákům dostane pozemní cestou i ČT 24 HD, ČT Déčko HD a ČT art HD.

Zobrazit další informace


(20.07.2017)


Mohlo by vás zajímat:
Vyhledávání

Zobrazit zboží v akci
Katalog zboží
Přijímače
Moduly, karty
Antény, paraboly
Rozvod signálu
Držáky, stožáry
Elektro, Audio, PC
Dům, byt a zahrada
Zákaznický servis
Informace o stavu objednávky
Informace o stavu reklamace
Sledování zásilky
Potřebuji poradit

Proč nakupovat u nás?


logo Omko Digital

Novinky a slevy na Váš email

Pravidelné informace o aktuálních slevách, odměnách a speciálních akcích přímo do Vaší emailové schránky.
Vyplňte Váš email: Jak na to?

© 2003-2020 Omko Digital a.s., Developed by Robert Zaborowski, Duševní vlastnictví. Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Spřátelené weby: www.parabola.cz
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.